top of page

ПРОЕКТ КОРПУСУ МИРУ США В НАШОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Оновлено: 10 черв. 2020 р.


Наша школа з 16 жовтня 2019 року співпрацює з Волонтером Корпусу Миру США в Україні міс Медісон Дженсен за проектом “Викладання англійської мови як іноземної”.

Звичайно цьому передувала ретельна підготовча робота: зустрічі з представниками та методистами Корпусу Миру (Тетяною Гайдук та Володимиром Кондратюком), заповнення анкети та виконання зобов’язань згідно угоди, тобто підбір житла з усіма зручностями та побутовим приладдям, забезпечення тимчасової реєстрації тощо. Ми ставили за мету проекту (програми) нашого навчального закладу - підвищення рівня комунікативної компетенції учнів, розвиток крос-культурної компетенці,ї вивчення звичаїв та традицій. Який внесок у діяльність школи очікується від добровольця? Це перш за все:

Переваги спільного викладання

Успішні та ефективні взаємні відносини у спільному викладанні принесуть користь багатьом людям. Крім трьох основних груп, які безпосередньо причетні до процесу спільного викладання – учнів, волонтерів Корпусу Миру і вчителів-партнерів (українських вчителів англійської мови) – користь від такої форми взаємного заохочення до викладання уроків разом отримають також школа і громада.

Переваги спільного викладання для учнів

Є чотири безперечні переваги для учнів.

ü По-перше, вони на власні очі зможуть побачити цінність спільної праці, партнерства та взаємної участі в процесі. Для багатьох учнів - це ідеї, про які, вони, можливо, чули на уроках, але, все ж таки, для них вони є поняттями досить абстрактними. Коли волонтер Корпусу Миру і вчитель-партнер працюють разом - це є очевидним підтвердженням ефективності цих ідей і учні розуміють, що вони справді працюють.

ü По-друге, інтерес учнів до уроків буде більшим, оскільки уроки, які будуть

проводитись двома вчителями, проходитимуть інтенсивніше. Буде менше часу для нудьги, так як учні швидше переходитимуть від одного завдання до іншого, що, в свою чергу, приведе до зменшення проблем з дисципліною, які зазвичай виникають, якщо учні байдужі до уроку.

ü По-третє, способи засвоєння нових знань у різних учнів - різні, так само, як і різняться стилі викладання українських вчителів і волонтерів. В класі, де викладання проводиться спільно, всі учні підпадають під вплив двох навчальних методів на одному уроці. Якщо один вчитель зазвичай презентує інформацію усно, то для учня, який краще сприймає новий матеріал на слух, цей метод викладання буде дієвим. Коли інший вчитель починає проводити практичні завдання, то учні, яким властивий кінестетичний тип сприйняття, зможуть реалізувати себе активніше. Спільне викладання дозволяє задовольнити потреби різних учнів.

ü Зрештою, всі класи мають різні рівні учнівської активності, знань та розуміння і ці багаторівневі класи можуть опанувати матеріал значно ефективніше, працюючи з двома вчителями за моделлю спільного викладання. В той час, як один учитель виконує з учнями вправу, інший може ходити по кімнаті і допомагати слабшим учням зрозуміти завдання, або давати сильнішим учням додаткові завдання з тим, щоб вони були постійно задіяні в уроці. Коли учні виконують завдання самостійно, в парах чи групах обидва вчителі можуть за потреби допомагати їм виконувати завдання, відповідати на питання, переглядати чи перевіряти роботи тих учнів, які виконали завдання раніше.

І ось міс Меді вже працює у нас. Буквально з першого дня вона почала проявляти заповзятість у роботі: відвідує уроки, включається у навчально-виховний процес. На тиждень волонтер має 18 годин педагогічного навантаження і викладає англійську мову разом з українськими вчителями школи Даценко І.В., Кузнєцовою Г.А., Тригуб Ю.В., Синьоокою С.М. та Руденко С.М. у 5-8 класах. Два рази на тиждень – кожного понеділка (для учнів 5-7 класів) та кожної середи (для учнів 8-11 класів) – міс Меді проводить засідання Англійського клубу, де знайомить зі звичаями та традиціями американського народу, пропагує здоровий спосіб життя, обговорює психологічні та соціальні проблеми дітей та підлітків. Раз на місяць волонтер працює з вчителями англійської мови міста та району “Teaching Club” та щовівторка проводить “Community Club” (громадський проект) для бажаючих міста вивчати англійську мову.

Вся робота на уроці міс Меді спрямована на комунікативне спілкування – спонукає до розмови і сильного, і слабкого учня. А на сьогодні для вчителя нашої школи головне – підвищити мотивацію до навчання. Сподіваємося що наш волонтер зробить неоцінений вклад у це, адже близько 35% учнів середньої ланки вже підвищили свої бали за І семестр з англійської мови, а більшість учнів – відмічають підвищення інтересу до уроків, із задоволенням спілкуються і намагаються проявити себе.

Спілкування з носіями мови - це можливість з перших хвилин зануритись у досліджувану культуру країни. Ще один фактор - невимушеність. Це означає, що спроби розмовляти з носієм англійської вашою рідною мовою зазнають поразки. Він не зрозуміє вас, а це вже мотивація для того, кого навчають, змиритись і прагнути якомога швидше почати розмовляти англійською.

Починаючи спілкуватися з англомовним викладачем-носієм мови, кожний учень відразу отримує потужний стимул для подальшого прогресу у своїх заняттях. Відчувши радість від того, що його розуміють не просто викладачі, а англомовні люди, учні роблять крок вперед у навчанні.

Спілкування з носієм мови дозволяє випробувати на міцність отримані теоретичні знання та навички. Це свого роду стресова ситуація, яка загострює всі почуття, здібності та можливості. Саме так починають розмовляти чужою мовою люди, які випадково опинилися за кордоном без спеціальної підготовки. Розмовні заняття миттєво виявляють сильні та слабкі сторони учня, рівень його знань, а також ті моменти, які слід доопрацювати.

Міс Меді тісно співпрацює з викладачами міста і району, які прагнуть покращити свої знання англійської мови шляхом тісного спілкування з носієм мови, а також бажають оволодіти методами спілкування та активного залучення учнів до процесу навчання, які волонтер застосовує у своїй викладацькій діяльності.

Отже, Корпус Миру - це слушна можливість для мотивації учнів зануритися в іншомовне середовище, культуру носіїв мови, щоб впевнено почувати себе у світі, що швидко змінюється.

16 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page