top of page
изображение_viber_2020-02-23_22-03-08.jp
IMG_20191020_142811.jpg
image1.png
image2.jpeg

Корпус Миру США в Україні було засновано у 1992 році, коли український Президент Леонід Кравчук та американський Президент Джордж Буш підписали двосторонню угоду про започаткування Корпусу Миру США в Україні. Відтоді Корпус Миру співпрацює з Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, і Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України над спільно запланованими проектами.  Корпус миру США є американською урядовою організацією, що вже понад 55 років скеровує волонтерів для реалізації програм технічної допомоги у сферах освіти, розвитку бізнесу, захисту навколишнього середовища, сільського господарства та охорони здоров’я у більш ніж 140 країнах світу. Така співпраця дозволяє волонтерам та громадам, що їх приймають, краще пізнати одне одного, обмінятись інформацією про культуру, мову та побут колег, а відтак зблизити країни, залучені до співпраці.

          Корпус миру США тісно співпрацює з Міністерством молоді та спорту України, обласними та районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, а також організаціями громадянського суспільства. Проекти Корпусу миру США в Україні зареєстровані в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України.

Фінансування діяльності Корпусу миру США здійснюється за рішенням Конгресу Сполучених Штатів з бюджету Федерального Уряду Сполучених Штатів і забезпечується за рахунок податків, сплачених громадянами США.

 

Три цілі Корпусу Миру

 • допомагати громадянам України шляхом надання компетентних спеціалістів для задоволення існуючих потреб у технічній кваліфікації;

 • сприяти кращому розумінню американців українцями;

 • сприяти кращому розумінню українців з боку американців.

Проекти

Викладання англійської мови як іноземної:

Волонтери викладають англійську мову в середніх школах, університетах та педагогічних коледжах та проводять тренінги в інститутах післядипломної освіти педагогічних кадрів. Застосовуючи методи навчання, орієнтовані на учнів, волонтери співпрацюють з українськими вчителями над вдосконаленням навчального процесу та педагогіки. Ці методи призводять до покращення результатів навчання англійській мові, громадянській освіті та іншим навичкам, які допоможуть студентам здобути успіх як у подальшій освіті, так і в майбутній кар’єрі.

Розвиток молоді:

Волонтери працюють у середніх школах, технікумах, і неурядових організаціях і співпрацюють з місцевими відділами у справах молоді та спорту аби допомогти молодим українцям підготуватися до роботи та життя в новій Україні. Вони пропонують учням та викладачам позитивні стратегії молодіжного розвитку, організовують шкільні заняття, позакласні заходи  і реалізовують громадські проекти, спрямовані на запобігання зловживанню алкоголем, палінню, вживанню наркотиків та розповсюдженню ВІЛ. Волонтери популяризують здоровий спосіб життя, і сприяють розвитку навичок у галузях інформаційних технологій, бізнесу, лідерства, громадянської свідомості, екології та кар’єрного розвитку.

Розвиток громад:

Волонтери здебільшого співпрацюють з неурядовими організаціями і у партнерстві з муніципальними або сільськими організаціями самоврядування. Добровольці сприяють соціальному та організаційному розвитку на місцевому рівні, щоб збільшити компетенції членів громад і виконавців послуг, щоб сприяти сталому розвитку місцевих організацій шляхом нарощування потенціалу та організації робіт, і міжгалузевому співробітництву та запровадженню зав’язків між неурядовими, урядовими організаціями та іншими.

 

Партнери

 • Міністерство освіти і науки

 • Міністерство молоді та спорту

 • Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Що таке спільне викладання?

Спільне викладання - це коли два вчителі проводять урок. Вони однаково зосереджені на учнях та цілях уроку, яких прагнуть досягати, працюючи разом та роблячи урок ефективним і продуктивним. Волонтер Корпусу Миру і вчитель-партнер однаковою мірою активно залучені до процесу планування та викладання уроку. Вони розподіляють між собою підготовку кожного завдання та поперемінно викладають протягом уроку. Наприклад, в той час як український колега пояснює учням вправу, волонтер може робити наступне: допомагати слабшим учням, писати на дошці приклади, що ілюструють пояснення українського вчителя, готувати наступне завдання, уточнювати, чи всі учні правильно зрозуміли завдання і т. д. Обидва вчителі знаходяться біля дошки або переміщаються по класній кімнаті протягом уроку.

Спільне викладання - це процес, що вимагає повної відданості від кожного з учителів, а також взаємної поваги та довіри.

Спільне викладання - це постійне спілкування між двома вчителями, так само, як і спілкування між учнями та вчителями, протягом всього уроку. Необхідно повною мірою зосередитися на викладанні та покращеному розумінню англійської мови учнями.

Переваги спільного викладання

Успішні та ефективні взаємні відносини у спільному викладанні принесуть користь багатьом людям. Крім трьох основних груп, які безпосередньо причетні до процесу спільного викладання – учнів, волонтерів Корпусу Миру і вчителів-партнерів (українських вчителів англійської мови) – користь від такої форми взаємного заохочення до викладання уроків разом отримають також школа і громада.

Переваги спільного викладання для учнів

Є чотири безперечні переваги для учнів.

 • По-перше, вони на власні очі зможуть побачити цінність спільної праці, партнерства та взаємної участі в процесі. Для багатьох учнів - це ідеї, про які, вони, можливо, чули на уроках, але, все ж таки, для них вони є поняттями досить абстрактними. Коли волонтер Корпусу Миру і вчитель-партнер працюють разом - це є очевидним підтвердженням ефективності цих ідей і учні розуміють, що вони справді працюють.

 • По-друге, інтерес учнів до уроків буде більшим, оскільки уроки, які будуть

проводитись двома вчителями, проходитимуть інтенсивніше. Буде менше часу для нудьги, так як учні швидше переходитимуть від одного завдання до іншого, що, в свою чергу, приведе до зменшення проблем з дисципліною, які зазвичай виникають, якщо учні байдужі до уроку.

 • По-третє, способи засвоєння нових знань у різних учнів - різні, так само, як і різняться стилі викладання українських вчителів і волонтерів. В класі, де викладання проводиться спільно, всі учні підпадають під вплив двох навчальних методів на одному уроці. Якщо один вчитель зазвичай презентує інформацію усно, то для учня, який краще сприймає новий матеріал на слух, цей метод викладання буде дієвим. Коли інший вчитель починає проводити практичні завдання, то учні, яким властивий кінестетичний тип сприйняття, зможуть реалізувати себе активніше. Спільне викладання дозволяє задовольнити потреби різних учнів.

 • Зрештою, всі класи мають різні рівні учнівської активності, знань та розуміння і ці багаторівневі класи можуть опанувати матеріал значно ефективніше, працюючи з двома вчителями за моделлю спільного викладання. В той час, як один учитель виконує з учнями вправу, інший може ходити по кімнаті і допомагати слабшим учням зрозуміти завдання, або давати сильнішим учням додаткові завдання з тим, щоб вони були постійно задіяні в уроці. Коли учні виконують завдання самостійно, в парах чи групах обидва вчителі можуть за потреби допомагати їм виконувати завдання, відповідати на питання, переглядати чи перевіряти роботи тих учнів, які виконали завдання раніше.

Переваги спільного викладання для вчителя - партнера

Однією з найбільших переваг спільного викладання для українського вчителя-партнера є можливість значно інтенсивніше практикувати свої навички англійської з носієм мови. Український вчитель може покращити свої навички розуміння та мовлення, спілкуючись з волонтером Корпусу Миру під час планування уроку та безпосередньо під час його проведення. Для учнів -це також є яскравий приклад того, чому так важливо практикувати розмовну англійську з носієм мови.

Попри певні труднощі на початку спілкування, з часом ти стаєш кращим і впевненішим!

Крім того, уроки спільного викладання можуть перемістити акцент з вчителя на учня. Таким чином вчителі-партнери отримують можливість тісніше працювати зі своїми учнями і заохочувати їх до самостійного виконання завдань. Відповідно, дещо зменшується тиск на вчителя, який до цього мусив весь час виконувати вправи, а учні отримують нагоду розвинути свої лідерські якості на уроці.

 

Переваги спільного викладання для волонтер Корпусу Миру

          Для волонтера переваги спільного викладання є нескінченними, починаючи з поступового залучення в процес викладання та ознайомлення з українською школою. Крім того, така тісна співпраця з учителями допоможе йому бути ефективним у своїй роботі. Волонтер постійно ділиться новими ідеями та вправами, які можуть бути використані вчителями після від’їзду волонтера з України.

          Більше того, з самого початку служби волонтера автоматично вибудовується система підтримки в класі. Вчитель-партнер, який є учасником спільного викладання, вже на перших уроках демонструє учням, що тепер він є частиною команди і що волонтер є колегою, до якого учні мають ставитися з повагою.

Спільне викладання також дає можливість волонтеру швидше інтегруватися до шкільного життя та процесу викладання. Учні одразу усвідомлюють що волонтер є частиною викладацької команди на уроках англійської мови і частиною команди вчителів школи аніж просто “американцем.”

Зрештою, співпраця з досвідченими вчителями дозволить волонтеру швидко навчитись від своїх колег тим речам, які під час початкової волонтерської підготовки були лише теорією. Незважаючи на те, що завданням волонтера Корпусу Миру є поширення інноваційних підходів, неможливо не помітити, що українські вчителі теж мають багато чудових вправ та ідей, що використовуються під час уроку. Волонтер може взяти ці вправи за основу і за потреби додати щось своє. До того ж, вчитель-партнер знає систему української освіти та всі правила щодо того що можна і що не можна робити, що є безцінним для волонтера.

 

Взаємні переваги для волонтера Корпусу Миру і вчителя-партнера

 Є чотири основних взаємні переваги від спільного викладання.

 • Поперше, це менший тиск на кожну окрему особу, на відміну від тих випадків, коли вона готує і проводить весь урок сама. Спільне викладання може в значній мірі допомогти вчителю-партнеру, враховуючи його зайнятість та робоче навантаження. А волонтеру на початку служби це надає більшої впевненості під час уроку і дозволяє поступово пізнавати процес викладання замість того, щоб охоплювати все і одразу.

 • По-друге, кожен вчитель може в повній мірі використати свої сильні сторони, дозволивши своєму колезі пояснити той матеріал, яким він сам володіє повною мірою. Наприклад, український вчитель має академічну підготовку щодо пояснення граматичних правил у такий спосіб, щоб вони були зрозумілі іншим українцям. Тому в той час, коли український колега пояснює нове граматичне явище, волонтер може писати приклади речень на дошці, або слідкувати за тим, щоб всі учні уважно слухали українського вчителя. Пізніше волонтер може практикувати з учнями навички усного мовлення, а вчитель допомагати учням бути уважними і не відволікатись від уроку.

 • З огляду на викладене вище, обидва вчителі можуть зростати професійно і підсилювати свої слабкі місця, спостерігаючи за роботою партнера. Таким чином, кожен може дізнатися про нові підходи і вправи, а також випробувати їх на уроці. До того ж, вчителі можуть передавати один одному нові навички, ідеї, ділитися творчими підходами та знаннями. Українські вчителі використовують методи, які себе зарекомендували і, відповідно, їх може запозичити і волонтер. В свою чергу підготовка волонтера ґрунтувалася на прогресивних, інноваційних ідеях, якими він може поділитися з українським вчителем, і які можуть бути використані на уроці. Всі, хто бере участь у спільному викладанні з волонтером, обов’язково вчаться один від одного і навчають один одного.

 • Врешті решт, обидва вчителі зможуть більше часу приділити викладанню, оскільки рідше відволікатимуться на проблеми з дисципліною. Коли другий вчитель знаходиться в класі протягом уроку, учні добре розуміють, що не варто порушувати дисципліну – тепер є дві пари очей, які слідкуватимуть за кожним їхнім рухом.

 

Переваги спільного викладання для школи

Навіть не варто говорити, що школи, в яких волонтери успішно співпрацюють з їхніми українськими колегами, матимуть з того величезну користь.

По-перше, обмін навичками між волонтерами і вчителями є нічим іншим, як безплатним і тривалим професійним розвитком впродовж двох років. За звичайних умов школа не змогла б собі такого дозволити через фінансові труднощі та брак часу.

До того ж, спільне викладання спонукає до творчості, нових знань та появі тих, хто прагне отримати ці знання завдяки такому унікальному шансу.

Зрештою, будь-які нові вправи, навчальні методи та навички, використані на уроці, надовго залишаться з арсеналі вчителів після закінчення волонтером своєї служби, що є чудовим, сталим ресурсом.

 

Переваги спільного викладання для громади

 • Виховання майбутніх лідерів на уроці.

На уроках англійської мови учні вчаться працювати в команді та розвивати лідерські якості.

 • Подальше використання нових навчальних методів та вправ українськими

вчителями англійської мови та їхніми учнями.

Громадські проекти, фандрейзінги (збір коштів), і т. д.

 

Організація та проведення мовних літніх таборів

Одним із нестандартних підходів для забезпечення якісного навчання дітей мов є створення літніх таборів з іноземних мов. Такі табори покликані спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отримані протягом навчального року. У таборах діти мають можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (в ігрових та концертних програмах, театральних виставах тощо).

Завдання мовного табору - показати дітям інший, відмінний від шкільного стиль викладання, де акцент ставиться на практичну частину і знання, які можна застосувати пізніше і в інших ситуаціях. Це дуже відрізняється від звичного багатьом батькам теоретичного підходу до освіти. Саме через таку діяльність діти істотно розширюють свій кругозір і дізнаються багато нового. Отже, літні мовні табори проводяться під час найдовших канікул, коли школярі потребують відпочинку. Саме тому вивчення іноземних мов у жодному разі не повинно перетворюватися на продовження навчального процесу. Основна мета мовних таборів - зацікавити учнів іноземними мовами та сприяти самостійній підготовці вдома.

Робота волонтера в мовному таборі допомагає вирішити важливе питання при навчанні англійської мови як іноземної - зменшення емоційної дистанції між учнем та іноземною мовою. Іншими словами - зменшення «чужості» мови, що вивчається, приближуючи її до учнів, створюючи, зв’язки, з іншими сферами життя учнів, створюючи умови, в яких вони насолоджуються тим, що говорять іноземною мовою, розпізнаючи при цьому інтонацію та вимову. Учні знайомляться з культурою, у творчій атмосфері підвищується зацікавленість до вивчення мови та мотивації для подальшого вдосконалення.

Робота волонтера із дітьми з обмеженими можливостями

В сучасній Україні, як і в інших зарубіжних країнах, унаслідок екологічних катаклізм, підвищення невротизації та травматизму населення, адиктивної поведінки дорослих людей, порушення харчування спостерігається стрімке зростання народження дітей з фізичними та психічними вадами, збільшення кількості учнів, у яких погіршується здоров’я через складні життєві обставини, екстремальні ситуації тощо.

          Міжнародна та вітчизняна практика свідчить, що на зміну ізольованому інтернованому вихованню дітей-інвалідів повинно прийти інтегроване навчання та виховання в умовах традиційних освітніх установ, соціальних служб для молоді, громадських організацій тощо. Організація соціально-педагогічної роботи з такими учнями повинна здійснюватися на основі принципів, проголошених у Конвенції ООН про права дитини, Гаазькій Конвенції про захист дітей і Міжнародним співробітництвом з усиновлення (від 29.05.1993 р.), а також на основі «Стандартних правил забезпечення рівних можливостей для інвалідів», рекомендацій Ради Європи («Послідовна політика реабілітації інвалідів»), Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» (від 16.11.2000 р.), Національної програми патріотичного виховання громадян, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства.

Однак актуальною постає проблема, що стосується не лише медичної реабілітації, а й комплексної соціально-педагогічної роботи зі школярами із фізичними та психічними вадами. Потрібно:

 • вдосконалення освітнього процесу для таких учнів;

 • нове розуміння особистісного розвитку дітей відповідно до їх індивідуальних потреб;

 • нове ставлення суспільства до них;

 • необхідність продуктивного розв’язання проблем їх

соціалізації та інтеграції у суспільство;

 • зміцнення зв’язків учнів-інвалідів із різними людьми.

Залучення волонтерів до соціальної роботи з молоддю із обмеженими можливостями здоров’я вже стало доброю традицією. Волонтери мають великі шанси для окреслення своїх життєвих перспектив, втілення власних ініціатив у роботі з дітьми із обмеженими можливостями здоров’я та їх батьками.

На основі врахування прогресивних підходів до волонтерської роботи з людьми із обмеженими можливостями волонтер може реалізувати це за певними напрями:

 • Організація культурно-дозвіллєвої діяльності дітей з обмеженими можливостями здоров’я через впровадження театральної і розважальноігрової програм

 •  Виховання морального ставлення молодших школярів до ровесників із обмеженими можливостями здоров’я (соціально-педагогічна робота зі здоровими учнями, спрямована на популяризацію світової тенденції інтеграції дітей-інвалідів у середовище здорових ровесників, розширення у них міжособових контактів за експериментальною програмою «Схожі та Несхожі»).

Залучення студентів до участі у благодійних акціях, спрямованих на поліпшення медичного обслуговування дітей із обмеженими можливостями. Проект «Викладання англійської мови як іноземної»

Основна мета співпраці: викладання англійської мови, як іноземної, в  загальноосвітніх  навчальних закладах, сприяння міжкультурному обміну. Американські волонтери працюють у середніх школах, педагогічних коледжах, університетах та інститутах післядипломної освіти педагогічних кадрів,  а також в інших державних навчальних установах та викладають англійську мову разом з українськими партнерами. Перевага при призначенні волонтерів до навчальних закладів надається опорним та сільським школам на підтримку пріоритетних напрямків Міністерства освіти та науки.

Окрім викладання англійської мови за місцем призначення, волонтери разом з партнерами працюють над громадськими проектами. Важливим напрямком проекту є професійний розвиток для українських вчителів в рамках Нової української школи.

Скерований для роботи у Вашому навчальному закладі волонтер буде працювати у Вашій організації разом з Вашими вчителями. Тісна співпраця передбачає визначення чіткого кола завдань з викладання предмету, професійної допомоги вчителям, а також план позакласної та громадської діяльності в школі та громаді. Коло таких завдань визначиться відповідно до пріоритетів, які для себе обере приймаюча організація. Добровольці Корпусу Миру працюють учителями англійської мови і викладачами з підготовки вчителів англійської мови. Вони регулярно беруть участь у місцевих заходах, які спрямовані на вирішення громадських проблем. Така діяльність передбачає:

 • літні табори для молоді;

 •  навчання дорослого населення англійської мови;

 •  навчання за місцем роботи для вчителів;

 •  допомога бібліотекам, інформаційним центрам.

Волонтери, усі громадяни США, уособлюють собою усе різноманіття США за віком, етнічним походженням, освітою, професійним та життєвим досвідом.  Всі вони прибувають з різних куточків США та свідомо обираючи Україну місцем служби. Після прибуття до України та перед розподілом до місць призначення всі добровольці проходять інтенсивний 3-місячний курс професійної підготовки, вивчення української мови та культури, та знайомляться з особливостями професійної діяльності та життя в Україні. Розподіл волонтерів відбувається відповідно очікувань та планів співпраці організацій, що запросили волонтера, а також його/її компетенцій. Волонтери та партнери дізнаються про місця розподілу під час тренінгу.

Після приїзду до місця призначення та впродовж перших 3 місяців служби в громадах волонтери проживатимуть у родинах, які Ви визначите спільно з працівниками Корпусу миру. Після закінчення цього адаптаційного періоду, можливий переїзд до окремого помешкання.

Добровольці не отримують платні за роботу і працюють в українських організаціях безоплатно. Корпус миру виплачує добровольцям щомісячну стипендію та покриває витрати на їх медичне обслуговування.

 

Наша школа з 16 жовтня 2019 року співпрацює з Волонтером Корпусу Миру США в Україні міс Медісон Дженсен за проектом “Викладання англійської мови як іноземної”.

Звичайно цьому передувала ретельна підготовча робота: зустрічі з представниками та методистами Корпусу Миру (Тетяною Гайдук та Володимиром Кондратюком), заповнення анкети та виконання зобов’язань згідно угоди, тобто підбір житла з усіма зручностями та побутовим приладдям, забезпечення тимчасової реєстрації тощо. Ми ставили за мету проекту (програми) нашого навчального закладу - підвищення рівня комунікативної компетенції учнів, розвиток крос-культурної компетенції вивчення звичаїв та традицій. Який внесок у діяльність школи очікується від добровольця? Це перш за все:

Переваги спільного викладання

Успішні та ефективні взаємні відносини у спільному викладанні принесуть користь багатьом людям. Крім трьох основних груп, які безпосередньо причетні до процесу спільного викладання – учнів, волонтерів Корпусу Миру і вчителів-партнерів (українських вчителів англійської мови) – користь від такої форми взаємного заохочення до викладання уроків разом отримають також школа і громада.

Переваги спільного викладання для учнів

Є чотири безперечні переваги для учнів.

 • По-перше, вони на власні очі зможуть побачити цінність спільної праці, партнерства та взаємної участі в процесі. Для багатьох учнів - це ідеї, про які, вони, можливо, чули на уроках, але, все ж таки, для них вони є поняттями досить абстрактними. Коли волонтер Корпусу Миру і вчитель-партнер працюють разом - це є очевидним підтвердженням ефективності цих ідей і учні розуміють, що вони справді працюють.

 • По-друге, інтерес учнів до уроків буде більшим, оскільки уроки, які будуть проводитись двома вчителями, проходитимуть інтенсивніше. Буде менше часу для нудьги, так як учні швидше переходитимуть від одного завдання до іншого, що, в свою чергу, приведе до зменшення проблем з дисципліною, які зазвичай виникають, якщо учні байдужі до уроку.

 • По-третє, способи засвоєння нових знань у різних учнів - різні, так само, як і різняться стилі викладання українських вчителів і волонтерів. В класі, де викладання проводиться спільно, всі учні підпадають під вплив двох навчальних методів на одному уроці. Якщо один вчитель зазвичай презентує інформацію усно, то для учня, який краще сприймає новий матеріал на слух, цей метод викладання буде дієвим. Коли інший вчитель починає проводити практичні завдання, то учні, яким властивий кінестетичний тип сприйняття, зможуть реалізувати себе активніше. Спільне викладання дозволяє задовольнити потреби різних учнів.

 • Зрештою, всі класи мають різні рівні учнівської активності, знань та розуміння і ці багаторівневі класи можуть опанувати матеріал значно ефективніше, працюючи з двома вчителями за моделлю спільного викладання. В той час, як один учитель виконує з учнями вправу, інший може ходити по кімнаті і допомагати слабшим учням зрозуміти завдання, або давати сильнішим учням додаткові завдання з тим, щоб вони були постійно задіяні в уроці. Коли учні виконують завдання самостійно, в парах чи групах обидва вчителі можуть за потреби допомагати їм виконувати завдання, відповідати на питання, переглядати чи перевіряти роботи тих учнів, які виконали завдання раніше.

І ось міс Меді вже працює у нас. Буквально з першого дня вона почала проявляти заповзятість у роботі: відвідує уроки, включається у навчально-виховний процес. На тиждень волонтер має 18 годин педагогічного навантаження і викладає англійську мову разом з українськими вчителями школи Даценко І.В., Кузнєцовою Г.А., Тригуб Ю.В., Синьоокою С.М. та Руденко С.М. у 5-8 класах. Два рази на тиждень – кожного понеділка (для учнів 5-7 класів) та кожної середи (для учнів 8-11 класів) – міс Меді проводить засідання Англійського клубу, де знайомить зі звичаями та традиціями американського народу, пропагує здоровий спосіб життя, обговорює психологічні та соціальні проблеми дітей та підлітків. Раз на місяць волонтер працює з вчителями англійської мови міста та району “Teaching Club”  та щовівторка проводить “Community Club” (громадський проект) для бажаючих міста вивчати англійську мову.

Вся робота на уроці міс Меді спрямована на комунікативне спілкування – спонукає до розмови і сильного, і слабкого учня. А на сьогодні для вчителя нашої школи головне – підвищити мотивацію до навчання. Сподіваємося що наш волонтер зробить неоцінений вклад у це, адже близько 35% учнів середньої ланки вже підвищили свої бали за І семестр з англійської мови, а більшість учнів – відмічають підвищення інтересу до уроків, із задоволенням спілкуються і намагаються проявити себе.

Спілкування з носіями мови - це можливість з перших хвилин зануритись у досліджувану культуру країни. Ще один фактор - невимушеність. Це означає, що спроби розмовляти з носієм англійської вашою рідною мовою зазнають поразки. Він не зрозуміє вас, а це вже мотивація для того, кого навчають, змиритись і прагнути якомога швидше почати розмовляти англійською.

Починаючи спілкуватися з англомовним викладачем-носієм мови, кожний учень відразу отримує потужний стимул для подальшого прогресу у своїх заняттях. Відчувши радість від того, що його розуміють не просто викладачі, а англомовні люди, учні роблять крок вперед у навчанні.

Спілкування з носієм мови дозволяє випробувати на міцність отримані теоретичні знання та навички. Це свого роду стресова ситуація, яка загострює всі почуття, здібності та можливості. Саме так починають розмовляти чужою мовою люди, які випадково опинилися за кордоном без спеціальної підготовки. Розмовні заняття миттєво виявляють сильні та слабкі сторони учня, рівень його знань, а також ті моменти, які слід доопрацювати.

Міс Меді тісно співпрацює з викладачами міста і району, які прагнуть покращити свої знання англійської мови шляхом тісного спілкування з носієм мови, а також бажають оволодіти методами спілкування та активного залучення учнів до процесу навчання, які волонтер застосовує у своїй викладацькій діяльності.

Отже, Корпус Миру - це слушна можливість для мотивації учнів зануритися в іншомовне середовище, культуру носіїв мови, щоб впевнено почувати себе у світі, що швидко змінюється.

IMG_20191126_124443.jpg
IMG_20200130_160329.jpg
bottom of page