top of page

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

3.jpg
1.jpg
5.jpg
8.jpg
4.jpg

Люди почали розмовляти багато століть тому, і відтоді вони говорять різними мовами. Кожна мова відображає душу народу, його поведінку і характер. Народи створювали свої власні алфавіти і правила, вони завжди хотіли спілкуватися один з одним, розуміти і знати більше один про одного. Мови допомагають людям краще розуміти один одного, вони допомагають їм вирішувати різні економічні і політичні проблеми, які стоять перед ними, і тому люди вивчають іноземні мови.

Усі мови різні. Деякі дуже важкі, деякі легші, деякі схожі одна на одну, але у всьому світі немає однакових мов. У світі понад 2700 мов. Багато які з них «живі», оскільки люди користуються ними, але є «мертві» мови, наприклад латина.

Дві тисячі років тому латина була найважливішою міжнародною мовою у світі. Сьогодні цей статус належить англійській мові. Це — глобальна мова подорожей, бізнесу, поп-культури, спорту і науки.

Понад мільярд людей розмовляють англійською мовою. Це — майже п'ята частина населення світу. Більш ніж 400 мільйонів користуються нею, як рідною. Для інших 600 мільйонів вона є  другою, або іноземною мовою.

Сьогодні, фактично, більше ніж 250 мільйонів людей вивчають англійську мову. Це перевищує кількість населення в США.

Словник пересічної людини у Великій Британії включає 10 000—15 000 слів. У своїх п'єсах Вільям Шекспір використовував словник приблизно з 30 000 слів.

Шекспір народився понад 400 років тому. В той час тільки шість або сім мільйонів людей говорили англійською мовою.

Тепер англійською мовою розмовляють фактично в усьому світі, вона стала найважливішою мовою в політиці, науці, торгових і культурних відносинах. Це рідна мова Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Канади, Австралії і Нової Зеландії. Крім того, багато людей говорять англійською в Японії, Індії, Китаї, Африці і багатьох інших країнах. Англійська мова — одна з офіційних мов Організації Об'єднаних Націй. Половина всесвітньої наукової літератури написана англійською. Це — мова комп'ютерних технологій.

На мій погляд, англійську мову варто вивчати. Існує прислів'я «Нова мова — новий світ». «Знання — це сила», — сказала одна видатна людина. Знаючи іноземну мову, можна не тільки читати газети, журнали і книги видатних письменників в оригіналі, але також дивитися супутникові програми, легко подорожувати в різні частини світу. Крім того, розуміти і говорити іноземною мовою стало необхідною умовою претендування на хорошу і добре оплачувану роботу.

Тепер ми знаємо, що для професіонала XXI століття, незалежно від того, яку роботу вибирати, — це обов'язкова умова. Світ стає меншим, а міжнародні зв'язки міцнішими. Багато іноземних делегацій продовжують відвідувати нашу країну, сотні спільних підприємств з'явилися в кожному місті нашої країни останнім часом. Отже, без сумніву, ми не зможемо обійтися без вивчення іноземних мов.

Основною метою навчання іноземних мов у школі є розвиток здібностей учнів використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур і цивілізацій сучасного світу. Ця мета передбачає взаємопов’язаний комунікативний і соціокультурний розвиток учнів засобами іноземної мови для підготовки їх до міжкультурного спілкування в різноманітних сферах життєдіяльності. Сучасний етап розвитку системи освіти в Україні характеризується освітніми інноваціями, спрямованими на збереження досягнень минулого і, водночас, на модернізацію системи освіти відповідно до вимог часу, новітніх надбань науки, культури і соціальної практики. Характерною особливістю цього періоду розвитку педагогічної освіти є пошук нових змісту, форм, методів і засобів навчання; розгортання широкої експериментальної роботи, спрямованої на впровадження освітніх інновацій на засадах сучасної філософії освіти.

Компетентнісний підхід до вивчення іноземних мов розглядається як такий засіб організації навчально-пізнавальної діяльності учнів, що забезпечує засвоєння ними змісту навчання та досягнення мети навчання при розв’язанні певних проблемних завдань. Сучасна педагогіка визначає декілька груп компетентностей. Відповідно до рішень Європейської Ради основною компетентністю на уроках іноземної мови є комунікативна компетентність, тому що вона забезпечує набуття учнями вміння обговорювати проблеми, доводити власну позицію, виробляти особисту точку зору, розвивати критичне і креативне мислення та адаптуватися у мовному середовищі.

Отже, одним із пріоритетних завдань навчання іноземних мов визнається формування в учнів комунікативної компетенції, важливим складником якої виступає соціокультурна компетенція, що передбачає наявність знань про національно-культурні особливості країни, мова якої вивчається, про норми мовленнєвої та немовленнєвої поведінки її носіїв і вміння будувати свою поведінку відповідно до цих особливостей і правил. Тим самим сучасна концепція мовної освіти робить важливий акцент на необхідності не обмежувати вивчення іноземної мови її вербальним кодом, а формувати у свідомості учня “картину світу”,  притаманну носієві цієї мови як представнику певної культури й певного соціуму.

 

Співпраця з містами-побратимами

МІСТА –ПОБРАТИМИ:

НОВІ ГРАНІ СПІВРОБІТНИЦТВА

1. Угоди співробітництва

Міжнародний рух поріднених міст зародився у роки Другої світової війни. У 1942 році англійський Ковентрі та радянський Сталінград прийняли рішення встановити дружні стосунки та використовувати їх для розвитку співробітництва в інтересах миру та добробуту громадян. Шляхетні цілі поріднених міст отримали згодом широке визнання міжнародної спільноти, сприяли розвитку громадянської ініціативи у різних країнах світу.

Поріднені міста, міста-побратими – два міста, розташовані у різних державах, між якими встановлені постійні дружні зв’язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, з метою досягнення кращого взаєморозуміння, укріплення співробітництва та дружби між народами різних країн, а також обміну досвідом у вирішенні аналогічних проблем, які стоять перед міською владою та організаціями.

Співробітництво міст полягає в обміні делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, літературою, кінофільмами, фотоматеріалами, організації різноманітних проектів з метою вивчення та розуміння історичних, культурних, життєвих подібностей та розбіжностей, обміні інформацією про життя міст та ведення міського господарства.

За ініціативою Всесвітньої федерації поріднених міст з 1963 року щорічно в останню неділю квітня відзначається Всесвітній день поріднених міст.

Здобувши незалежність та суверенітет, наша країна здобула можливість спілкування з іноземними країнами. На рівні нашого міста цей зв’язок було розпочато містом Фірзен (Німеччина) у 1992 році. Ця спорідненість стала першим кроком на шляху утворення гілки міст — побратимів. Таким чином на сьогоднішній день ми маємо такі міста — побратими, як Фірзен (Німеччина), Ламберсар (Франція), Саусборо (Великобританія) та Члухів (Польща).

Між Каневом та цими містами-побратимами були підписані угоди.

Даними годами передбачена співпраця у наступних галузях:

  1. місцеве самоврядування

  2. економіка і торгівлі

  3. наука, освіта, охорона здоров’я

  4. культура та мистецтва

  5. туризм та спорт

  6. екологія та раціональне використання природних ресурсів

 Між нашими містами відбуваються обміни  делегаціями.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Сонома (США) 1987 р.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Фірзен (Німеччина)    29 червня 1996 р.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Ламберсар (Франція)  1997 р.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Члухів (Польща) 17 червня 2011 р.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Виру (Естонія). У 2013 році планується поновити угоду про встановлення братських відносин між  містами.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Саусборо (Великобританія) У 2013 році планується поновити угоду про встановлення братських відносин між містами.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Кобрин (Беларусь).     У 2013 році планується поновити угоду про встановлення братських відносин між містами.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Станиця Каневская (Росія).  У 2013 році планується поновити угоду про встановлення братських відносин між містами.

Співпраця між містами на протязі останніх років розвинулась, і, що найважливіше, не обмежується контактами поміж властями міст. Це - загальносуспільна співпраця, яка полягає на співробітництві поміж жителями міст. Наші міста стають ініціаторами різноманітних проектів як у галузі культури, освіти, спорту, так і місцевого самоврядування, щоб зміцнити відносини між людьми, довіру між нашими народами, а також розвивати співпрацю.

Розуміючи необхідність діалогу, а також запозичення знань та досвіду наших сусідів, українське місто Канів спільно із містами-побратимами у рамах партнерського співробітництва  спільно реалізовують навчально-пізнавальні проекти. 

 

2. Фірзен–Канів –

найкращий в Україні зразок європейської дружби

Фі́рзен (нім. Viersen) — місто у Німеччині, столиця району Фірзен, що розташований на землі Північний Рейн — Вестфалія. Фірзен підпорядковується адміністративному округу Дюссельдорф. 

 

Населення становить 75475 чоловік (на 31 грудня 2009 року). Займає площу 91,07 кмІ. Фірзен розташований приблизно за 8 км на північний захід від м. Менхенгладбах, за 15 км на північний захід від м. Крефельд і за 20 км на схід від м. Венло (Нідерланди). Місто Фірзен складається з трьох (раніше незалежних) міст: Suchteln, Dulken і Viersen, які об'єдналися в 1970 році, і одного (колишнього) села Boisheim, яке об'єдналося з Фірзеном у 1968 році.

Компанії «Mars, Incorporated» (шоколад) і «Kaiser's Tengelmann AG» (супермаркети) розташовані в одному з промислових районів Фірзена, що називається Dulken-Mackenstein.

Регулярні події

  • Міжнародний джазовий фестиваль у Фірзенському фестивальному залі (Festhalle). (Вересень)

  • Чемпіонат світу з карамболь, що відбувається у Фірзенському фестивальному залі (Festhalle). (Березень)

  • Великі карнавальні паради проходять в усіх трьох частинах міста. Один проходить у місцевому районі Dulken і є одним з найбільших і традиційних парадів в землі Північний Рейн — Вестфалія. (Лютий)

  • «Schuppenmarkt» в Dьlken (тип блошиного/небажаного ринку), що відбувається наступного дня після останнього карнавального параду є одним з найбільших в Німеччині. (Лютий)

  • Великий безкоштовний блошиний ринок в пішохідній зоні Фірзена, де дозволяється продавати тільки дітям. Це найбільший ринок такого типу в Німеччині. (Літо)

  • «Viersen bluht» (Фірзен цвіте) — добровільна ініціатива, проявом якої є встановлення механізмів і скульптур з квітів по всій пішохідній зоні міста. (Літо)

  • Міжнародна зустріч байкерів, яка організована місцевим байкер-клубом «MC Viersen 1980 e.V.». (Кінець другого тижня кожного вересня)

  • Фірзенський джазовий фестиваль. (Кінець четвертого тижня кожного вересня)

  • Великий фестиваль повітряних зміїв. (Осінь)

  • Eier & Speck Festival («Фестиваль яєць і бекону») заснований в 2006 році співаком (Christoph Tappeser) з місцевої групи «Ranzig» і проводиться з 2006 року щороку влітку на лісистих територіях, що називаються «Hoher Busch». Склад фестивалю на 2008 рік був представлений реп-метал гуртом «Clawfinger» (Швеція), гуртом «Knorkator» (Берлін), поп-гуртом «The Shanes», гуртом «Blue Babies», гуртом «Custard Pies» та ін. 3000 глядачів прийшло в 2008 році, в програму були  включені концертні покази, кемпінг та сніданок. (Липень або серпень)

 

П’ятнадцять років своїх партнерських стосунків вже відзначили  український Канів і німецький Фірзен.

Дружба між двома містами, розпочавшись із елементарної гуманітарної допомоги, виросла до реалізації спільних проектів у сфері бізнесу, культури, освіти. За 15 років більше двох тисяч канівців відкрили для себе Європу. Стільки ж німців пізнали Україну. Німецькі спеціалісти обстежили 160 хворих канівських дітей, 20 з них було прооперовано. Канівські медики пройшли стажування в найкращих німецьких клініках. Учасники проекту "Столяри Канева", який фінансував німецький уряд, нині мають власну справу.

Завдячуючи німецьким друзям, місто має найкращі в області автомобілі швидкої допомоги, пожежний автомобіль, "Мерседес"-пилосос, який прибирає вулиці. Районна лікарня отримала допомоги майже на 650 тисяч гривень. Ймовірно, такій дружбі може позаздрити будь-яке українське місто, яке має партнерів за кордоном.

Для відзначення 15-річчя партнерських стосунків між українським і німецьким містами у Каневі з 26 по 29 вересня 2012 року перебувала делегація з міста Фірзен. Очолював її незмінний голова громадського об’єднання "Друзі Канева" Фріц Маєс.

– Через Канів я відкрив для себе Україну, – розповідає Фріц Маєс. – П’ятнадцять років тому мої земляки запитували мене: "Ти їдеш в Росію?". Тепер вони знають, що Київ розташований за 130 кілометрів від Канева. У центрі нашого міста є табло, на якому написано "Канів, 2200 кілометрів". Найцінніше у наших стосунках – люди. Ми звідси веземо лише позитивні емоції. Наша дружба звучить, як орган.

В урочистих заходах взяли участь близько тридцяти фірзенців і сотні канівців. Особливо вражаючим за силою позитивних емоцій був концерт молодих німецьких музикантів – виконавців старовинної і духової музики. Вони виступали у вщент заповненому глядачами міському Будинку культури, концерт мав великий успіх. Музиканти з Німеччини подарували канівській школі мистецтв дві скрипки і віолончель.

Наступного року 20 канівських дітей навчатимуться в гімназії Фірзена. Німецький підприємець Віллі Брасс відкрив у Каневі спільне підприємство, що зводитиме будинки за найсучаснішими технологіями – на опалення використовуватиметься енергія землі. Фріц Маєс повідомив, що розглядається питання про спорудження у Фірзені першого у Німеччині пам’ятника Тарасу Шевченку.

27 серпня 2010р. до міста-побратима Фірзена (Німеччина) відлетіла канівська делегація, до якої ввійшли вісім учнів канівських шкіл та двоє дорослих-супроводжуючих. Діти відвідали Німеччину з метою участі у форумі європейської молоді, який проходить щорічно в одній із країн міст-партнерів: Саусборо (Великобританія), Фірзен (Німеччина), Ламберсар (Франція). За 10 років співпраці Канів уже двічі був приймаючою стороною (у 2005 та 2009 роках). Головною метою таких зустрічей є встановлення тісних дружніх зв'язків, практика спілкування іноземними мовами та пошук нових друзів.

За дорученням Канівського міського голови Віктора Ніколенка кращих учнів, які мали представляти Канів і всю Україну на форумі євромолоді, відбирали дирекції кожної школи. Супроводжували учнів  учителі іноземних мов Канівської спеціалізованої школи №6 з поглибленим вивченням іноземних мов Ірина Даценко та Віталій Шпак.

Під час зустрічі юних делегатів та їхніх батьків з міським головою Віктором Ніколенком та головою асоціації "Друзі Канева" Фріцем Маєсом, що відбулася у суботу, 23 липня 2010р. в кабінеті міського голови, останній розповів про програму перебування юних канівчан у Німеччині. Головним же завданням для канівської молоді, на думку німецького гостя, повинне бути встановлення дружніх стосунків між ними та їхніми однолітками з Європи. 

 

Програма перебування школярів включала зустріч у мерії Фірзена, відвідання Берліну, майстер-класи й спортивні змагання. Кожна країна прагнула вразити та поділитися з друзями своїми народними традиціями.

3. Ламберсар–Канів –

взаємні візити делегацій

Ламберса́р (фр. Lambersart) — місто та муніципалітет у Франції, у регіоні Нор-Па-де-Кале, департамент Нор. Населення — 28 310 осіб.

Муніципалітет розташований на відстані близько 210 км на північ від Парижа, 4 км на північний захід від Лілля.

 

1. Історія

Населення Ламберсара стало швидко рости з початку 2000-х років, коли багато бізнесменів переїхали сюди з Лілля. Території, прилеглі до Ділю, і навколишні мальовничі місця  завоювали велику популярність. На відміну від багатоповерхового Лілля, тут переважає малоповерхова забудова.

2. Економіка

  Структура зайнятості населення:

  • сільське господарство - 0,1%

  • промисловість - 11,6%

  • будівництво - 5,8%

  • торгівля, транспорт і сфера послуг - 43,2%

  • державні та муніципальні служби - 39,3%

3. Адміністрація

Адміністрацію Ламберсара з 2005 року очолює представник правого Союзу за народний рух Марк-Філіп Добресс (Marc-Philippe Daubresse), депутат Національних зборів Франції по 4-му виборчому округу департаменту Нор. На виборах 2008 року очолюваний ним блок правих партій здобув перемогу, набравши в 1-му турі 51,02% голосів і випередивши блоки соціалістів, центристів і комуністів.

 

Розпочалася дружба між містами України та Франції в далекому 1997 році, коли до Канева разом з французькою делегацією приїхав заступник мера міста Ламберсар Івон Кузен. Він так захопився Україною та Каневом, зокрема, що почав вивчати історію нашого краю і започаткував дружбу наших міст. Наразі всі гості є членами Асоціації “Ламберсар — Канів (Україна)”, яка нараховує більше 100 осіб, серед яких є й українці.

Канівська делегація вперше відвідала Ламберсар у 2002 році, з того часу і тривають теплі та дружні стосунки між містами. А у 2007 році був підписаний договір про дружбу між містами-партнерами. “Кожна поїздка відрізняється одна від одної, - зізнається Світлана Якименко, - спочатку вражає архітектура, під час другої поїздки я звертала більшу увагу на традиції французів, під час третьої – як вони ведуть себе у сім'ях”. 

 

Французи також приїздять до Канева часто, зокрема Бернар Коффен був у нашому місті близько 5 разів. За цей час Бернар помітив певні зміни , стверджує, що наше місто розвивається, потихеньку, але розвивається. Проживають гості у сім'ях, французи вважають, що країну можна пізнати тільки через сім'ю, тому в готелях жити не полюбляють.

Так склалось, що Канів активно розвиває побратимські і партнерські стосунки із декількома європейськими містами. Щороку реалізуються спільні проекти, наприклад, традиційні зустрічі європейської молоді, взаємні візити делегацій, громади німецького Фірзена і французького Ламберсару надають матеріальну допомогу в галузі медицини і освіти.     

Численні зустрічі з працівниками мерії Ламберсара і членами Асоціації Ламберсар-Канів-Україна, екскурсія у прибережне курортне містечко  Туке, дискусії щодо напрямів та потенціалу розвитку європейських міст дають  всі підстави для оптимістичного погляду у майбутнє Канева.

Наше місто має чудовий людський, історичний, географічний потенціал розвитку, який може поставити його  в один ряд із найкращими містами Європи.  Але цей потенціал практично тільки-но починає використовуватись.

Перед майбутньою міською владою постає не тільки безліч поточних завдань. 

Мабуть, більш складними  є завдання  стратегічного характеру. Це створення сучасного і, головне,  якісного управління міськими структурами всіх рівнів і якісного виконання управлінських рішень. Друге завдання -  розробка і впровадження системних засад та механізму тривалого і стійкого гармонічного розвитку нашого міста, які б реально працювали. Цю задачу можливо поставити та вирішити тільки у новій міській раді з новою конструктивною енергією, інтелектом, баченням майбутнього, у тісній співпраці з громадою.

Участь у церемоніях з нагоди ювілею побратимства Ламберсара і Фірзена надала можливість ще раз відчути дружню увагу зі сторони громад наших європейських партнерів та їх зацікавленість в інтенсивному розвитку Канева. Як знак вдячності канівської громади, мерії Ламберсара була передана ікона «Св.Ламберт і св.Ремігій благословляють герби міст Ламберсара і Фірзена», що виконана у візантійській традиції А.О.Леонтьєвим. 

4. Саусборо–Канів –

 міцна основа для майбутнього взаєморозуміння

 

Місто Саусборо розташоване в окрузі Танбрідж Уеллс, в графстві Кент, Англія. Воно знаходиться безпосередньо на північ від Танбрідж Уеллс. За даними перепису населення 2001 року воно мало населення 11124. Місто знаходиться на території виняткової природної краси.

Управління

Саусборо відділився від Танбрідж Уеллс у 1871 році.  Міська рада Саусборо складається з 18 членів. Посади мера і віце-мера обираються щорічно.

Міста-побратими 

 18 жовтня 1992, Саусборо стало побратимом міста Ламберсар, Франція. Була підписана угода про відносин шляхом створення і підтримки дружніх відносин один з одним, щоб сприяти  розвитку взаєморозуміння і поваги між народами своїх країн, особливо в освітній і культурній галузях, аби сприяти обміну візитами і розвивати людські та культурні відносини, які створюють міцну основу для майбутнього взаєморозуміння, поваги та дружби між їхніми народами в усі часи. Дружба між містами Саусборо і Канів в Україні почалася в 2001 році, коли представники міст зустрілися під час Європейського форуму для молоді в місті Ламберсар. Як результат міцної дружби в 2005 році був створений власний веб-сайт асоціації Саусборо-Канів (SAKA). www.southboroughandkanivassociation.com.

  

 Саусборо - маленьке містечко на Південному-Сході Англії в графстві Кент, яке називають "Садом Англії». 

Цілі асоціації Саусборо-канів (SAKA):

  • розвиток і поширення дружніх контактів з людьми, що живуть в місті Каневі;

  • сприяти створенню поїздок для груп чи окремим особами між жителями обох міст, надаючи фінансову підтримку , коли це можливо, або необхідно;

  •  забезпечити проживання чи гостинний прийом для канівчан, які відвідують Саусборо;

  • заохочувати наших молодих громадян знайти нових друзів, можливо, спочатку в якості друга по листуванню, з молоддю, які живуть у Каневі;

  •  підтримувати і заохочувати вивчення англійської мови в школах міста Канева;

  • заохочувати і підтримувати членів SAKA, щоб вони більше дізналися про культуру і мову України;

  • відстоювати рівні можливості співпраці для створення хороших, дружніх відносин між двома містами;

у довгостроковій перспективі, багато в чому залежить від зростання кількості членів SAKA, поліпшити умови тих, хто живе в Каневі шляхом проведення невеликих проектів в місті і навколо нього.

Співпраця з Гете-інститутом

 

З 2013-2014 навчального року школа тісно співпрацює з Німецьким культурним центром Гете-Інститут в Україні. На базі школи проводяться міжнародно визнані іспити Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1 та іспити на здобуття сертифікату Goethe-Zertifikat B1, які дають змогу перевірити рівень володіння мовою відповідно до шестирівневої шкали вмінь та навичок Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти. У разі успішного складення іспиту учні отримують безстроковий сертифікат міжнародного зразка. Підготовку до здачі Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1 та Goethe-Zertifikat B1 ціленаправлено ведуть протягом року вчителі школи Шпак Віталій Анатолійович та Тригуб Юлія Вікторівна, які є активними учасниками семінарів та мовних курсів, що проводяться на базі Гете-Інституту.

Переваги:

- об’єктивна оцінка знань з німецької мови

- досвід складання першого міжнародного іспиту

 - підвищення мотивації до подальшого вивчення німецької мови

- перший крок дітей до міжнародної кар’єри

- отримання міжнародно визнаного сертифікату

-50%-а знижка для цілого класу або групи

-участь школи у пілотних проектах Гете-Інституту на безкоштовній основі або на умовах значних знижок

Цільові групи:

Іспит Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1 –учні 6-7 класів

Іспит Goethe-Zertifikat B1-учні 11 класу

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Люди почали розмовляти багато століть тому, і відтоді вони говорять різними мовами. Кожна мова відображає душу народу, його поведінку і характер. Народи створювали свої власні алфавіти і правила, вони завжди хотіли спілкуватися один з одним, розуміти і знати більше один про одного. Мови допомагають людям краще розуміти один одного, вони допомагають їм вирішувати різні економічні і політичні проблеми, які стоять перед ними, і тому люди вивчають іноземні мови.

Усі мови різні. Деякі дуже важкі, деякі легші, деякі схожі одна на одну, але у всьому світі немає однакових мов. У світі понад 2700 мов. Багато які з них «живі», оскільки люди користуються ними, але є «мертві» мови, наприклад латина.

Дві тисячі років тому латина була найважливішою міжнародною мовою у світі. Сьогодні цей статус належить англійській мові. Це — глобальна мова подорожей, бізнесу, поп-культури, спорту і науки.

Понад мільярд людей розмовляють англійською мовою. Це — майже п'ята частина населення світу. Більш ніж 400 мільйонів користуються нею, як рідною. Для інших 600 мільйонів вона є  другою, або іноземною мовою.

Сьогодні, фактично, більше ніж 250 мільйонів людей вивчають англійську мову. Це перевищує кількість населення в США.

Словник пересічної людини у Великій Британії включає 10 000—15 000 слів. У своїх п'єсах Вільям Шекспір використовував словник приблизно з 30 000 слів.

Шекспір народився понад 400 років тому. В той час тільки шість або сім мільйонів людей говорили англійською мовою.

Тепер англійською мовою розмовляють фактично в усьому світі, вона стала найважливішою мовою в політиці, науці, торгових і культурних відносинах. Це рідна мова Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Канади, Австралії і Нової Зеландії. Крім того, багато людей говорять англійською в Японії, Індії, Китаї, Африці і багатьох інших країнах. Англійська мова — одна з офіційних мов Організації Об'єднаних Націй. Половина всесвітньої наукової літератури написана англійською. Це — мова комп'ютерних технологій.

На мій погляд, англійську мову варто вивчати. Існує прислів'я «Нова мова — новий світ». «Знання — це сила», — сказала одна видатна людина. Знаючи іноземну мову, можна не тільки читати газети, журнали і книги видатних письменників в оригіналі, але також дивитися супутникові програми, легко подорожувати в різні частини світу. Крім того, розуміти і говорити іноземною мовою стало необхідною умовою претендування на хорошу і добре оплачувану роботу.

Тепер ми знаємо, що для професіонала XXI століття, незалежно від того, яку роботу вибирати, — це обов'язкова умова. Світ стає меншим, а міжнародні зв'язки міцнішими. Багато іноземних делегацій продовжують відвідувати нашу країну, сотні спільних підприємств з'явилися в кожному місті нашої країни останнім часом. Отже, без сумніву, ми не зможемо обійтися без вивчення іноземних мов.

Основною метою навчання іноземних мов у школі є розвиток здібностей учнів використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур і цивілізацій сучасного світу. Ця мета передбачає взаємопов’язаний комунікативний і соціокультурний розвиток учнів засобами іноземної мови для підготовки їх до міжкультурного спілкування в різноманітних сферах життєдіяльності. Сучасний етап розвитку системи освіти в Україні характеризується освітніми інноваціями, спрямованими на збереження досягнень минулого і, водночас, на модернізацію системи освіти відповідно до вимог часу, новітніх надбань науки, культури і соціальної практики. Характерною особливістю цього періоду розвитку педагогічної освіти є пошук нових змісту, форм, методів і засобів навчання; розгортання широкої експериментальної роботи, спрямованої на впровадження освітніх інновацій на засадах сучасної філософії освіти.

Компетентнісний підхід до вивчення іноземних мов розглядається як такий засіб організації навчально-пізнавальної діяльності учнів, що забезпечує засвоєння ними змісту навчання та досягнення мети навчання при розв’язанні певних проблемних завдань. Сучасна педагогіка визначає декілька груп компетентностей. Відповідно до рішень Європейської Ради основною компетентністю на уроках іноземної мови є комунікативна компетентність, тому що вона забезпечує набуття учнями вміння обговорювати проблеми, доводити власну позицію, виробляти особисту точку зору, розвивати критичне і креативне мислення та адаптуватися у мовному середовищі.

Отже, одним із пріоритетних завдань навчання іноземних мов визнається формування в учнів комунікативної компетенції, важливим складником якої виступає соціокультурна компетенція, що передбачає наявність знань про національно-культурні особливості країни, мова якої вивчається, про норми мовленнєвої та немовленнєвої поведінки її носіїв і вміння будувати свою поведінку відповідно до цих особливостей і правил. Тим самим сучасна концепція мовної освіти робить важливий акцент на необхідності не обмежувати вивчення іноземної мови її вербальним кодом, а формувати у свідомості учня “картину світу”,  притаманну носієві цієї мови як представнику певної культури й певного соціуму.

 

Співпраця з містами-побратимами

МІСТА –ПОБРАТИМИ:

НОВІ ГРАНІ СПІВРОБІТНИЦТВА

1. Угоди співробітництва

Міжнародний рух поріднених міст зародився у роки Другої світової війни. У 1942 році англійський Ковентрі та радянський Сталінград прийняли рішення встановити дружні стосунки та використовувати їх для розвитку співробітництва в інтересах миру та добробуту громадян. Шляхетні цілі поріднених міст отримали згодом широке визнання міжнародної спільноти, сприяли розвитку громадянської ініціативи у різних країнах світу.

Поріднені міста, міста-побратими – два міста, розташовані у різних державах, між якими встановлені постійні дружні зв’язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, з метою досягнення кращого взаєморозуміння, укріплення співробітництва та дружби між народами різних країн, а також обміну досвідом у вирішенні аналогічних проблем, які стоять перед міською владою та організаціями.

Співробітництво міст полягає в обміні делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, літературою, кінофільмами, фотоматеріалами, організації різноманітних проектів з метою вивчення та розуміння історичних, культурних, життєвих подібностей та розбіжностей, обміні інформацією про життя міст та ведення міського господарства.

За ініціативою Всесвітньої федерації поріднених міст з 1963 року щорічно в останню неділю квітня відзначається Всесвітній день поріднених міст.

Здобувши незалежність та суверенітет, наша країна здобула можливість спілкування з іноземними країнами. На рівні нашого міста цей зв’язок було розпочато містом Фірзен (Німеччина) у 1992 році. Ця спорідненість стала першим кроком на шляху утворення гілки міст — побратимів. Таким чином на сьогоднішній день ми маємо такі міста — побратими, як Фірзен (Німеччина), Ламберсар (Франція), Саусборо (Великобританія) та Члухів (Польща).

Між Каневом та цими містами-побратимами були підписані угоди.

Даними годами передбачена співпраця у наступних галузях:

  1. місцеве самоврядування

  2. економіка і торгівлі

  3. наука, освіта, охорона здоров’я

  4. культура та мистецтва

  5. туризм та спорт

  6. екологія та раціональне використання природних ресурсів

 Між нашими містами відбуваються обміни  делегаціями.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Сонома (США) 1987 р.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Фірзен (Німеччина)    29 червня 1996 р.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Ламберсар (Франція)  1997 р.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Члухів (Польща) 17 червня 2011 р.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Виру (Естонія). У 2013 році планується поновити угоду про встановлення братських відносин між  містами.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Саусборо (Великобританія) У 2013 році планується поновити угоду про встановлення братських відносин між містами.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Кобрин (Беларусь).     У 2013 році планується поновити угоду про встановлення братських відносин між містами.

  • Угода про встановлення братських відносин між м. Канів та містом Станиця Каневская (Росія).  У 2013 році планується поновити угоду про встановлення братських відносин між містами.

Співпраця між містами на протязі останніх років розвинулась, і, що найважливіше, не обмежується контактами поміж властями міст. Це - загальносуспільна співпраця, яка полягає на співробітництві поміж жителями міст. Наші міста стають ініціаторами різноманітних проектів як у галузі культури, освіти, спорту, так і місцевого самоврядування, щоб зміцнити відносини між людьми, довіру між нашими народами, а також розвивати співпрацю.

Розуміючи необхідність діалогу, а також запозичення знань та досвіду наших сусідів, українське місто Канів спільно із містами-побратимами у рамах партнерського співробітництва  спільно реалізовують навчально-пізнавальні проекти. 

 

2. Фірзен–Канів –

найкращий в Україні зразок європейської дружби

Фі́рзен (нім. Viersen) — місто у Німеччині, столиця району Фірзен, що розташований на землі Північний Рейн — Вестфалія. Фірзен підпорядковується адміністративному округу Дюссельдорф. 

 

Населення становить 75475 чоловік (на 31 грудня 2009 року). Займає площу 91,07 кмІ. Фірзен розташований приблизно за 8 км на північний захід від м. Менхенгладбах, за 15 км на північний захід від м. Крефельд і за 20 км на схід від м. Венло (Нідерланди). Місто Фірзен складається з трьох (раніше незалежних) міст: Suchteln, Dulken і Viersen, які об'єдналися в 1970 році, і одного (колишнього) села Boisheim, яке об'єдналося з Фірзеном у 1968 році.

Компанії «Mars, Incorporated» (шоколад) і «Kaiser's Tengelmann AG» (супермаркети) розташовані в одному з промислових районів Фірзена, що називається Dulken-Mackenstein.

Регулярні події

  • Міжнародний джазовий фестиваль у Фірзенському фестивальному залі (Festhalle). (Вересень)

  • Чемпіонат світу з карамболь, що відбувається у Фірзенському фестивальному залі (Festhalle). (Березень)

  • Великі карнавальні паради проходять в усіх трьох частинах міста. Один проходить у місцевому районі Dulken і є одним з найбільших і традиційних парадів в землі Північний Рейн — Вестфалія. (Лютий)

  • «Schuppenmarkt» в Dьlken (тип блошиного/небажаного ринку), що відбувається наступного дня після останнього карнавального параду є одним з найбільших в Німеччині. (Лютий)

  • Великий безкоштовний блошиний ринок в пішохідній зоні Фірзена, де дозволяється продавати тільки дітям. Це найбільший ринок такого типу в Німеччині. (Літо)

  • «Viersen bluht» (Фірзен цвіте) — добровільна ініціатива, проявом якої є встановлення механізмів і скульптур з квітів по всій пішохідній зоні міста. (Літо)

  • Міжнародна зустріч байкерів, яка організована місцевим байкер-клубом «MC Viersen 1980 e.V.». (Кінець другого тижня кожного вересня)

  • Фірзенський джазовий фестиваль. (Кінець четвертого тижня кожного вересня)

  • Великий фестиваль повітряних зміїв. (Осінь)

  • Eier & Speck Festival («Фестиваль яєць і бекону») заснований в 2006 році співаком (Christoph Tappeser) з місцевої групи «Ranzig» і проводиться з 2006 року щороку влітку на лісистих територіях, що називаються «Hoher Busch». Склад фестивалю на 2008 рік був представлений реп-метал гуртом «Clawfinger» (Швеція), гуртом «Knorkator» (Берлін), поп-гуртом «The Shanes», гуртом «Blue Babies», гуртом «Custard Pies» та ін. 3000 глядачів прийшло в 2008 році, в програму були  включені концертні покази, кемпінг та сніданок. (Липень або серпень)

 

П’ятнадцять років своїх партнерських стосунків вже відзначили  український Канів і німецький Фірзен.

Дружба між двома містами, розпочавшись із елементарної гуманітарної допомоги, виросла до реалізації спільних проектів у сфері бізнесу, культури, освіти. За 15 років більше двох тисяч канівців відкрили для себе Європу. Стільки ж німців пізнали Україну. Німецькі спеціалісти обстежили 160 хворих канівських дітей, 20 з них було прооперовано. Канівські медики пройшли стажування в найкращих німецьких клініках. Учасники проекту "Столяри Канева", який фінансував німецький уряд, нині мають власну справу.

Завдячуючи німецьким друзям, місто має найкращі в області автомобілі швидкої допомоги, пожежний автомобіль, "Мерседес"-пилосос, який прибирає вулиці. Районна лікарня отримала допомоги майже на 650 тисяч гривень. Ймовірно, такій дружбі може позаздрити будь-яке українське місто, яке має партнерів за кордоном.

Для відзначення 15-річчя партнерських стосунків між українським і німецьким містами у Каневі з 26 по 29 вересня 2012 року перебувала делегація з міста Фірзен. Очолював її незмінний голова громадського об’єднання "Друзі Канева" Фріц Маєс.

– Через Канів я відкрив для себе Україну, – розповідає Фріц Маєс. – П’ятнадцять років тому мої земляки запитували мене: "Ти їдеш в Росію?". Тепер вони знають, що Київ розташований за 130 кілометрів від Канева. У центрі нашого міста є табло, на якому написано "Канів, 2200 кілометрів". Найцінніше у наших стосунках – люди. Ми звідси веземо лише позитивні емоції. Наша дружба звучить, як орган.

В урочистих заходах взяли участь близько тридцяти фірзенців і сотні канівців. Особливо вражаючим за силою позитивних емоцій був концерт молодих німецьких музикантів – виконавців старовинної і духової музики. Вони виступали у вщент заповненому глядачами міському Будинку культури, концерт мав великий успіх. Музиканти з Німеччини подарували канівській школі мистецтв дві скрипки і віолончель.

Наступного року 20 канівських дітей навчатимуться в гімназії Фірзена. Німецький підприємець Віллі Брасс відкрив у Каневі спільне підприємство, що зводитиме будинки за найсучаснішими технологіями – на опалення використовуватиметься енергія землі. Фріц Маєс повідомив, що розглядається питання про спорудження у Фірзені першого у Німеччині пам’ятника Тарасу Шевченку.

27 серпня 2010р. до міста-побратима Фірзена (Німеччина) відлетіла канівська делегація, до якої ввійшли вісім учнів канівських шкіл та двоє дорослих-супроводжуючих. Діти відвідали Німеччину з метою участі у форумі європейської молоді, який проходить щорічно в одній із країн міст-партнерів: Саусборо (Великобританія), Фірзен (Німеччина), Ламберсар (Франція). За 10 років співпраці Канів уже двічі був приймаючою стороною (у 2005 та 2009 роках). Головною метою таких зустрічей є встановлення тісних дружніх зв'язків, практика спілкування іноземними мовами та пошук нових друзів.

За дорученням Канівського міського голови Віктора Ніколенка кращих учнів, які мали представляти Канів і всю Україну на форумі євромолоді, відбирали дирекції кожної школи. Супроводжували учнів  учителі іноземних мов Канівської спеціалізованої школи №6 з поглибленим вивченням іноземних мов Ірина Даценко та Віталій Шпак.

Під час зустрічі юних делегатів та їхніх батьків з міським головою Віктором Ніколенком та головою асоціації "Друзі Канева" Фріцем Маєсом, що відбулася у суботу, 23 липня 2010р. в кабінеті міського голови, останній розповів про програму перебування юних канівчан у Німеччині. Головним же завданням для канівської молоді, на думку німецького гостя, повинне бути встановлення дружніх стосунків між ними та їхніми однолітками з Європи. 

 

Програма перебування школярів включала зустріч у мерії Фірзена, відвідання Берліну, майстер-класи й спортивні змагання. Кожна країна прагнула вразити та поділитися з друзями своїми народними традиціями.

3. Ламберсар–Канів –

взаємні візити делегацій

Ламберса́р (фр. Lambersart) — місто та муніципалітет у Франції, у регіоні Нор-Па-де-Кале, департамент Нор. Населення — 28 310 осіб.

Муніципалітет розташований на відстані близько 210 км на північ від Парижа, 4 км на північний захід від Лілля.

 

1. Історія

Населення Ламберсара стало швидко рости з початку 2000-х років, коли багато бізнесменів переїхали сюди з Лілля. Території, прилеглі до Ділю, і навколишні мальовничі місця  завоювали велику популярність. На відміну від багатоповерхового Лілля, тут переважає малоповерхова забудова.

2. Економіка

  Структура зайнятості населення:

  • сільське господарство - 0,1%

  • промисловість - 11,6%

  • будівництво - 5,8%

  • торгівля, транспорт і сфера послуг - 43,2%

  • державні та муніципальні служби - 39,3%

3. Адміністрація

Адміністрацію Ламберсара з 2005 року очолює представник правого Союзу за народний рух Марк-Філіп Добресс (Marc-Philippe Daubresse), депутат Національних зборів Франції по 4-му виборчому округу департаменту Нор. На виборах 2008 року очолюваний ним блок правих партій здобув перемогу, набравши в 1-му турі 51,02% голосів і випередивши блоки соціалістів, центристів і комуністів.

 

Розпочалася дружба між містами України та Франції в далекому 1997 році, коли до Канева разом з французькою делегацією приїхав заступник мера міста Ламберсар Івон Кузен. Він так захопився Україною та Каневом, зокрема, що почав вивчати історію нашого краю і започаткував дружбу наших міст. Наразі всі гості є членами Асоціації “Ламберсар — Канів (Україна)”, яка нараховує більше 100 осіб, серед яких є й українці.

Канівська делегація вперше відвідала Ламберсар у 2002 році, з того часу і тривають теплі та дружні стосунки між містами. А у 2007 році був підписаний договір про дружбу між містами-партнерами. “Кожна поїздка відрізняється одна від одної, - зізнається Світлана Якименко, - спочатку вражає архітектура, під час другої поїздки я звертала більшу увагу на традиції французів, під час третьої – як вони ведуть себе у сім'ях”. 

 

Французи також приїздять до Канева часто, зокрема Бернар Коффен був у нашому місті близько 5 разів. За цей час Бернар помітив певні зміни , стверджує, що наше місто розвивається, потихеньку, але розвивається. Проживають гості у сім'ях, французи вважають, що країну можна пізнати тільки через сім'ю, тому в готелях жити не полюбляють.

Так склалось, що Канів активно розвиває побратимські і партнерські стосунки із декількома європейськими містами. Щороку реалізуються спільні проекти, наприклад, традиційні зустрічі європейської молоді, взаємні візити делегацій, громади німецького Фірзена і французького Ламберсару надають матеріальну допомогу в галузі медицини і освіти.     

Численні зустрічі з працівниками мерії Ламберсара і членами Асоціації Ламберсар-Канів-Україна, екскурсія у прибережне курортне містечко  Туке, дискусії щодо напрямів та потенціалу розвитку європейських міст дають  всі підстави для оптимістичного погляду у майбутнє Канева.

Наше місто має чудовий людський, історичний, географічний потенціал розвитку, який може поставити його  в один ряд із найкращими містами Європи.  Але цей потенціал практично тільки-но починає використовуватись.

Перед майбутньою міською владою постає не тільки безліч поточних завдань. 

Мабуть, більш складними  є завдання  стратегічного характеру. Це створення сучасного і, головне,  якісного управління міськими структурами всіх рівнів і якісного виконання управлінських рішень. Друге завдання -  розробка і впровадження системних засад та механізму тривалого і стійкого гармонічного розвитку нашого міста, які б реально працювали. Цю задачу можливо поставити та вирішити тільки у новій міській раді з новою конструктивною енергією, інтелектом, баченням майбутнього, у тісній співпраці з громадою.

Участь у церемоніях з нагоди ювілею побратимства Ламберсара і Фірзена надала можливість ще раз відчути дружню увагу зі сторони громад наших європейських партнерів та їх зацікавленість в інтенсивному розвитку Канева. Як знак вдячності канівської громади, мерії Ламберсара була передана ікона «Св.Ламберт і св.Ремігій благословляють герби міст Ламберсара і Фірзена», що виконана у візантійській традиції А.О.Леонтьєвим. 

4. Саусборо–Канів –

 міцна основа для майбутнього взаєморозуміння

 

Місто Саусборо розташоване в окрузі Танбрідж Уеллс, в графстві Кент, Англія. Воно знаходиться безпосередньо на північ від Танбрідж Уеллс. За даними перепису населення 2001 року воно мало населення 11124. Місто знаходиться на території виняткової природної краси.

Управління

Саусборо відділився від Танбрідж Уеллс у 1871 році.  Міська рада Саусборо складається з 18 членів. Посади мера і віце-мера обираються щорічно.

Міста-побратими 

 18 жовтня 1992, Саусборо стало побратимом міста Ламберсар, Франція. Була підписана угода про відносин шляхом створення і підтримки дружніх відносин один з одним, щоб сприяти  розвитку взаєморозуміння і поваги між народами своїх країн, особливо в освітній і культурній галузях, аби сприяти обміну візитами і розвивати людські та культурні відносини, які створюють міцну основу для майбутнього взаєморозуміння, поваги та дружби між їхніми народами в усі часи. Дружба між містами Саусборо і Канів в Україні почалася в 2001 році, коли представники міст зустрілися під час Європейського форуму для молоді в місті Ламберсар. Як результат міцної дружби в 2005 році був створений власний веб-сайт асоціації Саусборо-Канів (SAKA). www.southboroughandkanivassociation.com.

  

 Саусборо - маленьке містечко на Південному-Сході Англії в графстві Кент, яке називають "Садом Англії». 

Цілі асоціації Саусборо-канів (SAKA):

  • розвиток і поширення дружніх контактів з людьми, що живуть в місті Каневі;

  • сприяти створенню поїздок для груп чи окремим особами між жителями обох міст, надаючи фінансову підтримку , коли це можливо, або необхідно;

  •  забезпечити проживання чи гостинний прийом для канівчан, які відвідують Саусборо;

  • заохочувати наших молодих громадян знайти нових друзів, можливо, спочатку в якості друга по листуванню, з молоддю, які живуть у Каневі;

  •  підтримувати і заохочувати вивчення англійської мови в школах міста Канева;

  • заохочувати і підтримувати членів SAKA, щоб вони більше дізналися про культуру і мову України;

  • відстоювати рівні можливості співпраці для створення хороших, дружніх відносин між двома містами;

у довгостроковій перспективі, багато в чому залежить від зростання кількості членів SAKA, поліпшити умови тих, хто живе в Каневі шляхом проведення невеликих проектів в місті і навколо нього.

Співпраця з Гете-інститутом

 

З 2013-2014 навчального року школа тісно співпрацює з Німецьким культурним центром Гете-Інститут в Україні. На базі школи проводяться міжнародно визнані іспити Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1 та іспити на здобуття сертифікату Goethe-Zertifikat B1, які дають змогу перевірити рівень володіння мовою відповідно до шестирівневої шкали вмінь та навичок Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти. У разі успішного складення іспиту учні отримують безстроковий сертифікат міжнародного зразка. Підготовку до здачі Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1 та Goethe-Zertifikat B1 ціленаправлено ведуть протягом року вчителі школи Шпак Віталій Анатолійович та Тригуб Юлія Вікторівна, які є активними учасниками семінарів та мовних курсів, що проводяться на базі Гете-Інституту.

Переваги:

- об’єктивна оцінка знань з німецької мови

- досвід складання першого міжнародного іспиту

 - підвищення мотивації до подальшого вивчення німецької мови

- перший крок дітей до міжнародної кар’єри

- отримання міжнародно визнаного сертифікату

-50%-а знижка для цілого класу або групи

-участь школи у пілотних проектах Гете-Інституту на безкоштовній основі або на умовах значних знижок

Цільові групи:

Іспит Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1 –учні 6-7 класів

Іспит Goethe-Zertifikat B1-учні 11 класу

7.jpg
2.jpg
6.jpg
10.jpg
9.jpg
bottom of page