top of page
логотип 1.jpg

Створення логотипу школи

 

У 1997 році наша школа отримала статус школи з поглибленим вивченням іноземних мов. З 1999 року до навчального плану школи було введено французьку мову, а з 2000 року – німецьку.

Педагогічний та учнівський колективи школи дружні, ми всі спілкуємося між собою, разом приймаємо рішення і обговорюємо проблеми, тому вона нагадує нам маленьку дружню державу. Як відомо, у кожної держави є власний прапор, гімн, і герб.

Логотип складається з трьох об'єктів: квітка, книга та коло.

Колір фону логотипу – білий, як ознака чистоти відносин, прозорості діяльності, взаємодовіри.

Структура логотипу відображає основну суть діяльності нашої школи - мир, взаєморозуміння, новий формат мислення, дружба шкільної молоді.

Основою логотипу ми обрали велику квітку, як символ праці і достатку. Вона складається з серцевини-глобуса, як символу єдності та 5 пелюсток-прапорів. Наша школа тісно співпрацює з містами-побратимами та має дружні зв’язки з містом Саусборо (Великобританія), містом Ламберсар (Франція), містом Фірзен (Німеччина), містом Схвіторі (Грузія). Ці зв’язки та плідна, творча робота в шкільному Євроклубі допомагають формувати в учнях почуття європейської єдності та розширювати знання про Європу, адже ми відчуваємо себе європейцями.

Саме за допомогу, підтримку і багаторічну міцну дружбу прапори країн цих міст прикрашають пелюстки квітки-логотипу. Нижче від квітки розміщена відкрита книга, як символ прагнення до знань та здобуття освіти Європейського стандарту, різнобарвність сторінок свідчить про цікаву і різноманітну діяльність в цьому напрямку.

Логотип грає барвами і націлює учнів на хороший настрій і жагу до вивчення іноземних мов та поглиблення знань про Європу.

У багатьох культурах квітці приписують магічну якість. У центрі логотипу - квітка яблуні (мовою квітів – перевага) підкреслює спеціалізацію закладу у вивченні іноземних мов. У цій емблемі символи мають наступні значення:

  • Коло - символізує час у вічності. Є символом єдності у нескінченності, вічності, довершеності, досконалості. Коло в переносному значенні означає цикл.

·Півколо - символізує зародження нового витка розвитку. Згідно міфології народів світу, здавна в багатьох зображеннях колу надавався динамізм за допомогою особливих ліній: променів, крил, мов полум'я і т.ін. У цих випадках коло символізує міць, творчі, плідні космічні сили.

  • Трикутник (відкрита книга знань) – символ творчості, триєдиної суті світу, символ людського життя: «народження – життя – смерть» або «дитинство – зрілість – старість». 

  • Куля - продовжує і завершує символіку кола, бо утворюється просторовим обертанням кола навколо свого центру. Символ довершеності, досконалості, бо наділена ідеальною формою. Тому куля – це священна форма. Вона – форма Небесних тіл і первісних живих утворень.

На основі логотипу школи було створено і логотип шкільного Євроклубу «International Friendship».

 Роботу клубу започатковано в 2010 році. Структура логотипу як і назва Організації «Шкільний Євроклуб «International Friendship» відображає основну суть її діяльності - мир, взаєморозуміння, новий формат мислення, дружба шкільної молоді.

І відразу перед учнівською молоддю постали нові освітні завдання:

- знаходити спільні цінності, подібності культур, традицій;

- сприяти усвідомленню спільної історії України та країн Європи;

- підвищувати інтелектуальний розвиток учнів;

- відкривати для себе “європейське” бачення світу;

- розширювати світогляд; ознайомлювати наших учнів з культурою, мовою, традиціями, пам’ятками архітектури та історією народів Європи;

- формувати нове покоління європейців;

- покращувати комунікативні навички спілкування з молоддю країн Європи;

- формувати та виховувати молодих лідерів;

- розвивати і допомагати самореалізації особистості, виховувати талановиту молодь, відкривати таланти у кожній дитині;

- інформувати й виховувати учнів в дусі спільних європейських цінностей, сприяючи встановленню гарних стосунків з однолітками за кордоном та європейськими молодіжними неурядовими організаціями та підтримуючи курс України на інтеграцію в європейську спільноту.

Через партнерські зв’язки, на принципах розуміння та довіри молодь навчається разом з однолітками різних країн світу розвивати міжкультурне взаєморозуміння та вміння жити і працювати у глобальному просторі.

З метою інтегрування в європейський освітній простір, удосконалення навичок володіння іноземними мовами та сприяння вчителям у підвищенні професійної підготовки, ознайомлення учнів старших класів з існуючими можливостями для здійснення усвідомленого вибору  майбутньої професії вчительський та учнівський колективи школи співпрацюють з навчальними закладами країн Європи та беруть участь у різноманітних міжнародних проектах.

bottom of page