БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Моніторинг навчальних досягнень за І семестр 2020-2021
Моніторинг навчальних досягнень за І семестр 2020-2021
НАШ ШКІЛЬНИЙ ЄВРОКЛУБ «International Friendship»
1 Що таке шкільний Євроклуб?
Шкільний європейський клуб – це форма співпраці вчителів та учнів, яка охоплює різноманітні сфери, займаючись, як говорить сама їх назва, вивченням Європи, європейської інтеграції, історії, географії, культури, мистецтва, науки. Європейські клуби поширюють дану інформацію серед установ і організацій, а також членів клубу, учнів шкіл, знайомих, мешканців міста чи регіону. У клубах молодь вчиться активності, толерантності, шани і зацікавленості іншими народами. Отримана інформація, набуті знання та досвід допоможуть у навчанні як у школі, так і у вищих навчальних закладах, а в майбутньому – у виборі потрібної професії. Щоб діяльність клубу принесла якнайкращий результат, шкільні європейські клуби повинні мати максимальну кількість партнерів, зацікавлених у співпраці.
Євроклуб, як об’єднання учасників за інтересами, передбачає проведення різних конкурсів, вікторин, олімпіад, круглих столів, ділових ігор, інтерактивного спілкування, що заохочують учнів до роботи в новому європейському вимірі. Оскільки такі види робіт, окрім знань про Європу, сприяють набуттю комунікативної компетентності, вміння працювати з інформацією, використовувати її, спілкуватись, працювати в команді, запровадження у школі такого виду робіт з учнями значно збагатить навчальновиховний процес.
Історія виникнення Євроклубів
Європейські клуби зародилися в Португалії у 80-ті роки минулого століття. Їхні члени подорожували Європою, знайомилися з новими територіями та народами, налагоджували контакти з новими друзям. Зараз там активно працює мережа з 300 клубів.
Ідея створення шкільних європейських клубів належить Маргариті Белард, національному координатору програми «Європейський вимір в освіті». Саме вона визначила, що:
Європейські клуби – це центри діяльності у сфері Європейської освіти.
У 1991 році шкільні європейські клуби зазвучали вже офіційно завдяки професору та декану Політехнічного університету міста Ноттiнгема Гордону Белла.
У 1992 році такі клуби починають створюватися в Польщі, де на сьогодні їх нараховується вже близько двох тисяч.
Перші українські євроклуби були засновані в 1995 році за прикладом подібних організацій в Європі та Росії. В державах-членах Європейського Союзу та країнахкандидатах євроклуби відіграють роль одного з основних джерел інформації та пропагують спільні європейські цінності серед шкільної та студентської молоді. В Росії, наприклад, вони активно організовувалися саме в середніх школах, а їхня діяльність здебільшого зосереджувалася на обміні інформацією із дітьми з країн ЄС.
Мета діяльності шкільного європейського клубу
Усі клуби мають спільну мету:
• Формувати почуття європейської єдності та розширювати знання про Європу, адже ми відчуваємо себе європейцями. Знаходити спільні цінності, подібності культур, традицій. Сприяти усвідомленню спільної історії України та країн Європи;
• Підвищувати інтелектуальний розвиток учнів, відкривати для себе “європейське” бачення світу, розширювати світогляд;
• Ознайомлювати з культурою, мовою, традиціями, пам’ятками архітектури та історією народів Європи;
• Формувати нове покоління європейців;
• Покращувати комунікативні навички спілкування з молоддю країн Європи;
• Формувати та виховувати молодих лідерів;
• Розвивати і допомагати самореалізації особистості, виховувати талановиту молодь, відкривати таланти у кожній дитині.
Завдання шкільного європейського клубу
Основне завдання полягає в інформуванні й вихованні молодих людей в дусі спільних європейських цінностей, сприяючи встановленню гарних стосунків з однолітками за кордоном та європейськими молодіжними неурядовими організаціями та підтримуючи курс України на інтеграцію в європейську спільноту.
Завданням шкільного європейського клубу є також:
• Поширення та розповсюдження інформації про Європу, європейські країни та Євросоюз. Інформування про інтеграційні процеси в Європі, засади функціонування Євросоюзу і Ради Європи. Дану інформацію треба поширювати серед членів ШЄК, учнів школи, інших шкіл, адміністрації шкіл та інших навчальних закладів, представників засобів масової інформації, місцевого самоврядування. Створення власної стінгазети у школі, створення власної вeб-сторінки, налагодження контактів з місцевими газетами та журналістами;
• поширення нових форм позашкільної діяльності учнів, таких як дебати на європейські теми, організація конкурсів, конференцій тренінгів на європейську тематику, прослуховування та вивчення народних пісень, вивчення народних танців, перегляд фільмів, організація походів, організація показу моделей національних костюмів Європейських країн і т. д.;
• налагодження співпраці з іншими європейськими клубами в Україні та за кордоном, ведення листування та організація зустрічей з клубами інших країн, організація спільних проектів та заходів (наприклад День Європи, День України), організація обміну учнів чи студентів - членів ШЄК.
• заохочення до вивчення іноземних мов, вивчення побутових та культурних реалій тієї чи іншої мови, фразеологізмів способом проведення коротких мовних курсів, залученням учнів до участі в різних заходах на теми Європи.
• підготовка до життя і праці в об’єднаній Європі. Знайомство з програмами обміну учнів та проходження практики студентів в країнах Європи.
• пізнання Європи, європейської території, розпочавши від рідного краю.
Форми роботи
Головним пріоритетом діяльності шкільних європейських клубiв є знайомство з Євросоюзом і з Європою в цілому. Кожний європейський клуб обирає власні методи і шляхи роботи в залежності від зацікавлень, знань, можливостей його членів.
Основними формами роботи шкільних євроклубів є:
— проведення зустрічей та клубних змагань школярів, які є членами євроклубів (іноземними та рідною мовами);
— святкування дня народження Євроклубу;— регулярні зустрічі з обговоренням проблем щодо ЄС;— проведення творчих конкурсів (конкурси малюнків та малюнка на асфальті, конкурс есе, статей на задану європейську тематику);
— випуск шкільних та міжшкільних бюлетенів та газет;
— святкування Дня Європи (травень);
— організація днів національних культур європейських країн;
— організація днів/вечорів європейської кухні;
— організація заходів на теми "Європейські свята", "Європейські видатні особистості", "Європейське мистецтво", "Музика, яку слухає молодь всієї Європи", "Європейська культурна спадщина";
— проведення вікторин за європейською тематикою;— проведення міжнародних зустрічей дітей (онлайн) за темами, обраними міжнародним мотто для програми "Європа в школі".
— організація обмінів/листування зі школами європейських країн;
— проведення круглих столів для старшокласників, парламентських ігор, токшоу;
— проведення КВК, "Що? Де? Коли?" за участю декількох шкіл;
— організація міжнародних проектів для учнів з різних європейських країн (можна в системі онлайн);
— проведення лекторіїв для старшокласників, а також лекторіїв для учнів різних класів (з використанням матеріалів навчальних модулів "Європейських студій") на теми європейської інтеграції в галузі економіки, зовнішньої політики, міжнародного права, інших питань;
— включення до Міжнародної мережі Євроклубів;
— налагодження роботи в міжнародній мережі євроклубів та з Представництвом Європейської Комісії в Україні (координація роботи з клубами різних країн);
— отримання доступу до публікацій Європейського Союзу (через Представництво Європейської Комісії в Україні) для використання матеріалів під час засідань євроклубу, під час проведення уроків історії та іноземних мов.
Шкільний Євроклуб “International Friendship” був створений в Канівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №6 з поглибленим вивченням іноземних мов в вересні 2012 року. Керівник клубу — Даценко Ірина Вікторівна.
Головною метою діяльності шкільного Євроклубу “International Friendship” є знайомство з Євросоюзом і з Європою в цілому.
• формування почуття європейської єдності через поширення знань про Європу, адже ми - європейці;
• підготовка молоді до життя та праці в об'єднаній Європі, ознайомлення з життям людей в інших країнах, культурою, мовою, знайомство з новими людьми, обмін досвідом;
• інформування про інтеграційні процеси в Європі, засади функціонування Євросоюзу і Ради Європи
• підвищення інтелектуального рівня учнів, покращення знань, відкриття для себе нового, цікавого, «європейського» бачення світу;
• заохочення до вивчення іноземних мов;
• налагодження контактів з іншими європейськими клубами за кордоном;
• формування нового покоління європейців;
• виховання молодих лідерів, формування молодої еліти.
Завдання шкільного Євроклубу
1) Розвиток співпраці між молоддю Європи.
2) Знайомство молоді з процесами розширення Євросоюзу.
3) Пізнання Європи, європейської території, починаючи від рідного краю.
4) Вивчення звичаїв і традицій народів Європи.
Напрямки діяльності шкільного Євроклубу
• проведення дебатів на європейські теми;
• інформування шкільної і місцевої спільноти (стінгазети, шкільні бюлетні, присвячені європейській тематиці);
• збірка досягнень клубу і відкриття власної Інтернет сторінки.
Діяльність в школі полягає у :
• підготовці альбомів і виставок на європейську тематику;
• організація конкурсів з відомостями про Європу і Євросоюз;
• святкування Дня Європи і Днів окремих європейських країн;
• організація виставок, презентацій, вечорів європейської поезії;
• підготовка «європейської полички» у шкільній бібліотеці;
• проведення членами європейського клубу лекцій для учнів власної школи;
• проведення заходів в межах учнівського самоврядування-надання учням можливості самостійно проводити різноманітні заходи.
Позашкільна діяльність полягає у :
• встановлення зв'язку з європейськими партнерами (обмін інформацією, досвідом, організації поїздок, зустрічей та спільних вечорів);
• проведення конкурсів на європейську тематику.
Участь у шкільному Євроклубі;
Що це дає учню?
• цікаві знання;
• нові знайомства;
• багато друзів;
• захоплюючі подорожі;
• перспективи на майбутнє;
• розвиток і самореалізація;
• втілення мрій і бажань;
• пізнання і відкриття нових ідей;
• знайомство з країнами ЄС;
Що це дає батькам?
• залучення до шкільної діяльності;
• зайнятість їх дитини;
• залучення до творчої діяльності;
• розширення кругозору;
• поглиблення зацікавленності з даного предмету;
• подальший ріст, вибір майбутьної
професії їх дітей;
Що це дає вчителю?
• реалізація власних задумів;
• збільшення досвіду роботи у
позашкільній діяльності;
• нові знайомства; співпраця з колегами з-за кордону;
• обмін знаннями та досвідом;
• здобуття авторитету серед своїх колег у школі.
Що це дає школі?
• підняття престижу школи;
• співробітництво з іншими школами за кордоном;
• професійний ріст вчителів,
задіяних в шкільних Євроклубах;
• нові форми роботи з учнями
Я впроваджую різні технології навчання на засіданнях Євроклубів. Учні вживають мову в таких видах діяльності: ігри, рольові ігри та завдання з вирішуванням проблем. Робота часто проходить у маленьких групах, де кожен має певний час для переговорів. Широко використовую автентичні матеріали. Для зацікавлення вивчення англійської мови намагаюся залучати додаткові цікаві країнознавчі матеріали, в моєму арсеналі я маю велику добірку аудіо та відео матеріалу.
Механізми роботи євроклубів
Рольові ігри як спосіб закріплення знань та вироблення рішень.
«У грі дітей є часто зміст глибокий … » І.Ф. Шиллер
Слово «гра» найчастіше асоціюється в нас з чимось веселим та азартним. Веселість та азарт – не вороги серйозним та корисним справам, а нормальні способи зробити кропіткий процес більш цікавим та прийнятним для сприйняття. Ігри виникли як спосіб моделювання практичних ситуацій з метою отримання знань та навичок, необхідних для вироблення оптимальних правил та способів поведінки.
Сьогодні, коли обсяги інформації, що вимагає засвоєння, все збільшуються, а часові межі для вироблення рішень зменшуються, ситуація вочевидь вимагає простих і одночасно змістовних способів роботи. Цей розділ запропонує Вам декілька універсальних методик невимушеного та ефективного закріплення знань та вироблення способів поведінки.
Запропоновані ігрові форми Ви можете використовувати як всередині євроклубу, наприклад, для того, щоб моделювати власний проект, так і для зовнішнього використання, наприклад, для проведення заняття з учнями власної школи тощо.
Дні Європи у нашому місті
Було виготовлено інформаційні стенди про міста – побратими Канева та міжнародну співпрацю нашої школи в галузі освіти.
Учасники шкільного Євроклубу декламували вірші Т.Г.Шевченка англійською, німецькою та французькою мовами, брали активну участь у конкурсах.